09 10 2017

Drugie podejście do przebudowy placów zabaw w Grodzisku

09.10.2017, godz.: 14:22
Drugie podejście do przebudowy placów zabaw w Grodzisku
fot. Pixabay

Grodziski magistrat ogłosił ponowny przetarg na przebudowę dwóch placów zabaw w mieście. Oferty złożone w sierpniowym postępowaniu przekraczały bowiem, kwoty przewidziane na te inwestycje.

Przypomnijmy, iż ogłoszony pod koniec wakacji przetarg obejmował nie tylko modernizacje wspomnianych placów przy ulicach Bairda i Kopernika, lecz także budowę siłowni plenerowej z pięcioma urządzeniami do ćwiczeń przy ul. Szczerkowskiego oraz montaż urządzenia do street workoutu na placu przed remizą OSP w Książenicach.

– Tamten przetarg dopuszczał składanie ofert cząstkowych, dlatego udało nam się znaleźć wykonawców dwóch ostatnich zadań. Natomiast w przypadku przebudowy dwóch grodziskich placów zabaw, oferty cenowe znacznie przekraczały budżet, jaki zakładaliśmy dla tych inwestycji. Stąd decyzja o ponownym ogłoszeniu przetargu bez zasadniczych zmian w zakresie zamówienia – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

W ramach inwestycji na wspomnianych placach zabaw wykonawca m.in. zdemontuje stare zabawki i elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci, ułoży tzw. nawierzchnię bezpieczną, a następnie zamontuje całkiem nowe urządzenia zabawowe. Ponadto w rejonie tych placów ułożone zostaną nowe chodniki i zainstalowane nowe oświetlenie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi