10 02 2019

Drugie podejście do poszerzenia ul. 3 Maja

10.02.2019, godz.: 18:13
Drugie podejście do poszerzenia ul. 3 Maja
Fot. Pixabay

Jaktorowska gmina ogłosiła drugi przetarg na rozbudowę dwukilometrowego fragmentu ul. 3 Maja w Henryszewie i Grądach.

Pierwsze postępowanie zostało unieważnione choć chętnych nie brakowało. Złożonych zostało aż dziewięć ofert, ale ich wysokość znacznie przewyższała kwotę zakładaną przez gminę. Ta chciała na to zadanie wydać 4 mln zł, natomiast oferty wahały się o 7,3 mln zł do aż 11,2 mln zł. Teraz został ogłoszony kolejny przetarg.

Planowana rozbudowa ma za zadanie zwiększenie przepustowości drogi. Obecnie jezdni ma od 3,5 do 5 metrów szerokości, inwestycja zakłada poszerzenie jej do sześciu metrów na całym dwukilometrowym odcinku. Tym samym zwiększy się szerokość pasów ruchu dla każdego kierunku jazdy. Inwestycja ma poprawić także ruch w obrębie skrzyżowań z drogami wewnętrznymi gminy dzięki przebudowie wlotów oraz skrzyżowania z ul. Jaworową. Na ul. 3 Maja pojawi się nowa nawierzchni z asfaltobetonu. Ponadto po jednej stronie jezdni zostanie także wybudowany chodnik, a także dwie zatoki autobusowe.

W dokumentacji zaznaczono także, że przebudowane zostaną zjazdy do posesji, odwodnienie pasa drogowego, a także kolidująca z inwestycją infrastruktura techniczna.

Kiedy kierowcy pojadą po nowej jezdni? Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi