08 03 2018

Drugi przetarg na parkingi unieważniony. Do trzech razy sztuka?

08.03.2018, godz.: 09:35
Drugi przetarg na parkingi unieważniony. Do trzech razy sztuka?
Fot. Pixabay

Jaktorowski magistrat ze względów formalnych był zmuszony odrzucić obie złożone oferty, które napłynęły w ramach drugiego przetargu na parkingi przy dworcu PKP w Jaktorowie. Czy za trzecim razem uda się wybrać wykonawcę?

Przypomnijmy, że do pierwszego przetargu nie zgłosił się żaden chętny zatem trzeba było ogłosić drugi. Kilka dni po jego opublikowaniu (w pierwszej połowie lutego) gmina Jaktorów podpisała umowę na ponad 7 mln zł dofinansowania tej inwestycji, a 20 lutego otwarto oferty. Chętne do realizacji zadania były dwie firmy. Obie złożone oferty zmieściły się w planowanym na 8,7 mln zł budżecie. JKM Mirex ze Skierniewic zażyczył sobie niewiele ponad 8,5 mln zł, ale znacznie korzystniejszą, bo tańszą o ponad 800 tys. złotych ofertę złożył PROCAD z Koluszek.

Niestety i tym razem nie udało się rozstrzygnąć przetargu. 6 marca urzędnicy ogłosili unieważnienie postępowania. Dlaczego? Oferta firmy PROCAD została odrzucona, ponieważ wykonawca wezwany do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny złożył „lakoniczne i ogólnikowe stwierdzenia nie zawierające merytorycznego wyjaśnienia zaoferowanych cen”. Natomiast oferta firmy JKM Mirex została odrzucona ze względu na to, że wadium zostało wniesione w sposób nieprawidłowy i nie mogło stanowić zabezpieczenia oferty.

Teraz jaktorowski magistrat ogłosił trzeci przetarg na to zadanie. Czy tym razem się uda?

Przy jaktorowskim przystanku PKP ma powstać 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

Zakończenie prac zaplanowane jest na 31 października 2018 r., a protokólarny odbiór końcowy miesiąc później.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi