22 02 2018

Dron na wyposażeniu grodziskiej straży miejskiej. „Bat” na palaczy śmieci?

22.02.2018, godz.: 10:59
Dron na wyposażeniu grodziskiej straży miejskiej. „Bat” na palaczy śmieci?
Fot. grodzisk.pl

Grodzisk zamierza kupić drona, która znajdzie się na wyposażeniu ekopatrolu straży miejskiej i posłuży do prowadzenia pomiarów jakości powietrza.

Dron ma być jednym z narzędzi w skutecznym egzekwowaniu przepisów dotyczących zakazu palenia śmieci przez mieszkańców. Obecnie wciąż nagminne są sytuacje, w których palone są odpady, a to fatalnie wpływa na jakość powietrza.

Czy dron okaże się remedium? Czas pokaże. Jak na razie odbyła się prezentacja urządzenia. Zdjęcia z jej przebiegu publikujemy pod tekstem artykułu. Więcej na temat specyfiki urządzenia powiedzą strażnicy miejscy.

– Sensory drona wykrywają związki wytwarzające się na skutek spalania tworzyw, odpadów wiórowych, oklein, itp. które według polskiego prawa nie mogą być wykorzystywane w piecach. Śmieci, opony i tworzywa sztuczne przyczyniają się do powstawania smogu, a ponadto mogą być trujące dla ludzi i zwierząt. Co więcej, mogą osiadać na roślinności i wnikać w glebę. Czujniki drona sprawdzają m.in. zawartości etanolu amoniaku, chlorku wodoru, formaldehydu oraz cząstek pyłu zawieszonego PM10, PM2,5, PM1 – napisali w komunikacie

fot. grodzisk.pl

4

Dodaj Komentarz

 • Karabas

  trzeba więcej ściągać podatków z ludzi, żęby nie mieli pieniędzy palić opałem o przyzwoitej jakości.
  ale lud jest tak głupi że mu nic nie przeszkadza.
  dopóki w biały dzień pan burmistrz i rajcy miejsyc, tudież premier morawiecki nie chodzi w biały dzień z pałą i nie wyciąga z kieszeni pieniędzy jest wszystko w porządku.
  po cichutku w VAT, PIT, opłatach gminnych, akcyzach, wtedy wszystko jest OK.
  BTW ZUS to też podatek, obecnie, wszyscy wiedzą że emerytur dla obecnych 20-30-40 latków nie będzie, mimo to pod przymusem wyciąga się od ludzi tzw. składki bez żadnych szans na korzystanie z nich. ale czego po lewactwie i rządzących dla siebie a nie w imieniu ludzi oczekiwać?

  • Maciej Dziekan

   Polska języka, trudna języka 🙂

 • Grodziszczanka

  Kiedyś palono w piecach co się dało, śmieci, meble, buty, szmaty i nie było smogu, teraz nagle powietrze zanieczyszczone, ale kiedyś było mniej samochodów i mniej spalin.

 • Grodziak

  Brawo! Oby jak najszybciej. W Warszawie na Białołęce takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi