03 11 2017

Drogi w naszym regionie z szansą na dotacje

03.11.2017, godz.: 07:44
Drogi w naszym regionie z szansą na dotacje
Fot. GrodziskNews.pl

Kilka inwestycji drogowych w naszym powiecie zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”.

Program ten jest niczym innym, jak kontynuacją Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czyli tzw. schetynówek. Tamten jednak dobiegł końca i od tego roku ruszył pod inną nazwą. Tutaj również maksymalna kwota dotacji może wynieść 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Drugą połowę musi wyłożyć samorząd.

W naborze na 2018 r. złożono 201 wniosków (55 inwestycji powiatowych i 146 gminnych) na łączną kwotę dofinansowania 260 mln zł. Łączna długość dróg do przebudowy to blisko 340 km. Jednak wiele (73) z tych wniosków zostało odrzuconych na etapie oceny formalnej. Na dotację z najbliższego rozdania szans nie ma już budowa ulic Ślaskiego i Krańcowej w Żabiej Woli.

Znacznie więcej inwestycji z terenu naszego powiatu jednak tę ocenę formalną przeszło. 27 października tego roku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał listę tych wniosków. Na dotację szanse mają: przebudowa ulic Nałkowskiej i Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie, przebudowa ul. Królewskiej w Kaskach, budowa ul. Króliczej i Drozda w miejscowościach Szczęsne, Adamowizna, Odrano Wola i III etap rozbudowy i przebudowy ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w Międzyborowie.

Do 3 listopada wnioskodawcy mogą składać zastrzeżenia do listy wniosków odrzuconych, co będzie skutkowało ponowną oceną odrzuconego wniosku. Po rozpatrzeniu zastrzeżeń zostanie ogłoszona lista rankingowa, która sklasyfikuje przyjęte wnioski. Najlepsze otrzymają dotację.

Dodaj Komentarz

  • Paweł

    Składane wnioski o ul Kwiatów Polnych w Opypach umarły śmiercią naturalną.
    Jak wszystko zresztą.
    Zostaje nam zakupić dobre kalosze i samochody terenowe. Na to drugie nie każdego stać.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi