05 11 2017

Dramatyczny pościg za skradzionym volkswagenem. Kierowca nie żyje, policjanci ranni

05.11.2017, godz.: 09:22
Dramatyczny pościg za skradzionym volkswagenem. Kierowca nie żyje, policjanci ranni
fot. Komenda Stołeczna Policji

Nocny pościg rodem z filmów sensacyjnych wydarzył się dziś w naszym regionie. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę dostawczego volkswagena skradzionego tej nocy w Żyrardowie. Ten jednak ani myślał ustąpić. Taranował radiowozy, na co funkcjonariusze zaczęli strzelać. Ostatecznie uciekinier uderzył w drzewo w Nadarzynie, zmarł w szpitalu. Ranni zostali również czterej policjanci.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, ciąg zdarzeń zaczął się od zgłoszenia kradzieży samochodu w Żyrardowie. Poszukiwane auto zauważyli patrolowcy z Grodziska. KSP informuje, iż kierowca volkswagena nie reagował na sygnały nakazujące się zatrzymać. Do pościgu dołączyły więc kolejne załogi, które próbowały m.in. zablokować drogę uciekinierowi. Ten jednak staranował radiowóz i jechał dalej drogami powiatów  grodziskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego.

W Nadarzynie mężczyzna wjechał w ślepą ulicę, chciał za wszelką cenę zawrócić i uniknąć zatrzymania. Z relacji komendy stołecznej wynika, że staranował kolejne radiowozy, którymi policjanci zastawili jezdnię, ranił również kilku funkcjonariuszy. Policjanci oddali strzały w kierunku pojazdu. Uciekinier przejechał jeszcze kilkaset metrów, a następnie uderzył w drzewo.

Mężczyzna i czterej ranni policjanci trafili do szpitala. Tam podejrzany zmarł.

fot. Komenda Stołeczna Policji

4

Dodaj Komentarz

 • Były

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia policjantom.

 • Rota

  Policjanci sie wyliżą, auta im państwo naprawi, natomiast pan Janusz z Żyrardowa pewno nie ubezpieczył swojego dostawczaka od kradzieży i będzie trochę w plecy, bo kto mu odda? ;(

 • Radosław Kowalski

  Sceny rodem z amerykańskich filmów, ale pisownia autora tekstu rodem z Zadupia Wiekiego.

 • Kalpasta

  Adrian [*] nie wiem co pokierowalo cię do takiego czynu ale stary tragedia,zostawiles rodziców i dziewczynę mam nadzieję że nie chciałbyś tego widzieć co się z nimi dzieje teraz. Umarles z hukiem ale ból w sercu zostanie.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi