10 08 2018

Dożynkowa impreza pełna atrakcji

10.08.2018, godz.: 08:01
Dożynkowa impreza pełna atrakcji

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędą się dożynki gminne w Cegłowie (gm. Baranów). Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich będzie występ Wojciecha Gąssowskiego, który wylansował przebój lat 80. „Gdzie się podziały tamte prywatki”.

Impreza rozpocznie się 26 sierpnia o godz. 12.20 zbiórką delegacji z wieńcami dożynkowymi. 20 minut później korowód dożynkowy przejdzie (przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski) na boisko gminne w Cegłowie, gdzie odbędzie się główna część imprezy. Na godz. 13.00 zaplanowano dziękczynną mszę świętą, a na godz. 14.20 ceremonię wręczenia chleba dożynkowego. Pół godziny później na scenie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski.

O 15.00 rozpocznie się właściwa część imprezy, czyli festyn dożynkowy, który potrwa do 22.00. Podczas niego wystąpią: Kapela Praska, Zespół Cygański ELENA,  kabaret Pewniaczek, czy laureaci gminnych konkursów muzycznych. Gwiazdą imprezy ma być wokalista i kompozytor Wojciech Gąssowski, który jest autorem takich utworów, jak „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Przygoda bez miłości”,  „Zielone wzgórza nad Soliną”, czy piosenki do popularnego serialu „M jak miłość”.

Oprócz występów na festynie pojawią się stoiska sołectw gminy Baranów, stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz rolników, stoiska rękodzieła artystycznego. Będzie można także skosztować strażackiej grochówki, a także wziąć udział w konkursach, grach i zabawach. Uroczystość zakończy pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie również konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi