14 07 2019

Dotacje dla Baranowa i Żabiej Woli

14.07.2019, godz.: 12:35
Dotacje dla Baranowa i Żabiej Woli
Fot. Pixabay

Gminy Baranów i Żabia Wola otrzymają blisko 100 tys. zł dotacji w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Pieniądze te pomogą w realizacji projektów istotnych dla lokalnej społeczności.

Gminy mogły złożyć maksymalnie pięć wniosków, na każdy mogły otrzymać do 10 tys. zł dotacji. Każdy wniosek musiał jednak dotyczyć innego sołectwa. – Ideą programu jest realizacja tych najmniejszych inwestycji i pomysłów mieszkańców, które są dla nich bardzo istotne. Jestem przekonana, że dzięki przekazanym środkom powstaną wspaniałe przedsięwzięcia – podkreśla radna województwa mazowieckiego Bożena Żelazowska.

Dzięki dotacjom zostanie zrealizowanych 1178 projektów z całego Mazowsza. Pieniądze trafią również do gmin z naszego powiatu – wśród beneficjentów są Baranów i Żabia Wola. Ta pierwsza gmina otrzyma 49,5 tys. zł na realizację takich zadań jak: budowa chodnika wzdłuż drogi gminnej w miejscowości Gole, zakup i montaż urządzeń siłowni stacjonarnej do wyposażenia terenu przy boisku w Cegłowie, remont placu zabaw przy szkole w Bożej Woli, zakup odzieży, obuwia oraz wyposażenia wykorzystywanego w akcjach ratowniczych drużyn strażackich jednostki OSP Baranów oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Drybus na cele rekreacyjno-wypoczynkowe i miejsca spotkań mieszkańców sołectwa.

Z kolei 50 tys. zł pozyskane przez gminę Żabia Wola pozwolą na: zagospodarowanie miejsc publicznych pełniących funkcje rekreacyjne i sportowe w miejscowościach: Kaleń, Bartoszówka, Władysławów, Słubica A i Słubica B.

– Już po raz drugi uruchomiliśmy program aktywizacji naszych mazowieckich sołectw. Gminy mogły ubiegać się o wsparcie na realizację zadań istotnych dla ich mieszkańców. Dzięki pieniądzom z budżetu województwa powstaną nowe place zabaw, siłownie plenerowe czy zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie. Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla mieszkańców naszego regionu są te drobne inwestycje – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi