19 08 2019

Dotacja na usunięcie kolejnych ton azbestu

19.08.2019, godz.: 19:32
Dotacja na usunięcie kolejnych ton azbestu
fot. jaktorow.pl

Nieprzerwanie od kilku lat Jaktorów sukcesywnie usuwa azbest z budynków w całej gminie. Korzysta przy tym z dotacji, dzięki którym zutylizowano już kilkaset ton niebezpiecznego materiału. Wkrótce znikną kolejne, bowiem samorząd otrzymał środki na kolejną turę działań.

Gmina Jaktorów dostała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizacji zadania pod nazwą „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów azbestowych na terenie gminy Jaktorów w 2019 roku – poinformował jaktorowski magistrat. Planowany całkowity koszt zadania wyniesie prawie 27,5 tys. zł.

Umowę dotacji podpisała prezes zarządu WFOŚiGW Anna Ewa Król i wójt gminy Jaktorów Maciej Śliwerski skarbnik gminy pani Jadwiga Florczak.

Zadanie objęte wnioskiem polega na zbieraniu, załadunku, transporcie oraz utylizacji wyrobów zawierających azbest z prywatnych posesji mieszkańców. Odpady azbestowe przeznaczone do utylizacji obejmują: faliste i płaskie płyty azbestowo-cementowe stosowane w budownictwie

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata