24 05 2019

Dotacja na siłownie plenerowe

24.05.2019, godz.: 13:20
Dotacja na siłownie plenerowe
Fot. GrodziskNews.pl

Żabiowolska gmina otrzymała dotację na budowę siłowni plenerowych. Powstaną one w trzech miejscowościach.

W naszym regionie siłowni plenerowych jest coraz więcej, zwłaszcza w grodziskiej gminie, ale nie tylko. Niebawem kolejne trzy pojawią się w gminie Żabia Wola.

Jak poinformowali urzędnicy z żabiowolskiego magistratu, Żabia Wola otrzymała 81,9 tys. zł dofinansowania w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019”. Dzięki temu w trzech miejscowościach: Bartoszówka, Żelechów i Józefina powstaną siłownie plenerowe, z których będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi