08

10 2017

Domowa porażka Pogoni

Domowa porażka Pogoni - Grodzisk News

Pogoń Grodzisk po słabym meczu przegrywa u siebie z Mszczonowianką Mszczonów 0:2.

Chciałoby się powiedzieć, że to był wyrównany mecz, w którym więcej szczęścia i lepszą skutecznością wykazali się gracze gości, ale minęlibyśmy się z prawdą. Mszczonowianka także nie zagrała wielkiego spotkania, ale to zespół przyjezdny wykazał się większą determinacją w dążeniu do uzyskania korzystnego wyniku.

Pogoń przegrywa mecz i coraz to bardziej komplikuje sobie sytuacje w rozgrywkach ligowych. Owszem to początek sezonu, ale cel jakim było wygranie ligi coraz to bardziej się oddala, a niebezpiecznie się przybliża ten jakim jest zajęcie ?tylko? miejsca w pierwszej szóstce, która będzie pewna występów w IV lidze w przyszłym sezonie.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy wielkiego widowiska. Dobrych i szybko przeprowadzonych akcji było jak na lekarstwo. Dominowało za to wiele niedokładności w zagraniach zawodników obydwu zespołów. Mszczonowianka w tej części gry stworzyła dwie sytuacje, które były ostrzeżeniem dla Pogoni. Nasz zespół w pierwszych 45 minutach praktycznie nie zagroził bramce gości.

Drugą część gry piłkarze z Grodziska rozpoczęli najgorzej jak mogli ? w 48. minucie traci pierwszego gola. Gola zdobył były zawodnik Pogoni Marcin Gregorowicz. Pogoń po utracie bramki nie zmieniła wiele w swojej grze. Gospodarze nie mieli pomysłu na to jak nie tylko pokonać bramkarza gości, ale jak w ogóle znaleźć się pod jego bramką. Tego problemu nie mieli goście, którzy w 65. minucie zdobywają kolejną bramkę. Pogoń znalazła się w ciężkiej sytuacji. Ponoć z każdej można się wydostać, lecz tego dnia nie mieliśmy po swojej stronie argumentów czysto piłkarskich. Dość powiedzieć, że najjaśniejszą postacią w grodziskim zespole był ponownie bramkarz Bartek Folc, który uchronił gospodarzy przed wyższą porażką.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w sobotę 14 października o godzinie 12.00 w Kozienicach. Zagramy z miejscową Energią.

Pogoń Grodzisk ? Mszczonowianka Mszczonów 0:2 (0:0)
Bramki: Gregorowicz, Sosnowski
Widzów: 350

Pogoń: Folc, Czarnecki, Kołaczek (84' Szewczyk), Enow (70' Baranowski), Pietraszek (75' Kołodziejski), Jaroń, Strzałkowski, Kamiński, Małkowski, Kucharczyk (75' P. Jaroń), Krajewski

Mszczonowianka: Stawiarski, Worach, Cudny (78' Pociech), Gregorowicz, Janik, Marciniak, Chukmuemeka, Wójcik, Gliński, Sosnowski (75' Koziarski), Dylewski (90' Czeremużyński)