05 07 2015

Dom komunalny na ostatniej prostej

05.07.2015, godz.: 13:56
Dom komunalny na ostatniej prostej
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Wszystko wskazuje na to, że nowo wybudowany dom komunalny przy ul. Orlej w Podkowie Leśnej zostanie oddany do użytku sporo przed termin ujętym w harmonogramie. – Wykonawca będzie się starał przygotować dom do odbioru jeszcze w sierpniu – zapowiedział burmistrz Artur Tusiński.

Już marcu informowaliśmy, że realizująca budowę firma EKO-INVEST wykorzystała sprzyjającą pogodę, łagodną zimę i dzięki temu wyprzeda harmonogram. Podkowiański włodarz zapowiadał wówczas, że obiekt uda się prawdopodobnie oddać znacznie przed umowny terminem zakończenia inwestycji wyznaczonym na 15 października.

Dziś, kilka miesięcy później budynek jest w zasadzie na ukończeniu, toteż głośno mówi się o przekazaniu do dyspozycji mieszkańców w sierpniu. Znalazły się w nim cztery mieszkania o powierzchni od 51 do 54 mkw. Koszt inwestycji to 730 tys. zł, ale Podkowa wyłoży z gminnej kasy 435 tys. zł, bowiem pozostałe 295 tys. będzie pochodziło z dotacji z programu wsparcia budownictwa socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dla kogo przeznaczone będą nowe mieszkania? – . Nad wykazem lokatorów, którzy zakwalifikują się do zamieszkania w nowych lokalach pracuje powołana w tym celu społeczna komisja. Komisja będzie też miała za zadanie pochylić się nad Wieloletnim programem gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy, sposobem i zasadami zarządzania lokalami i budynkami, zmianami w tym zakresie w kolejnych latach oraz zasadami polityki czynszowej – poinformował na swoim blogu burmistrz Tusiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi