17 08 2019

Dołącz do grodziskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

17.08.2019, godz.: 18:53
Dołącz do grodziskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
fot. Facebook/MDP Grodzisk Maz.

Wakacyjna przygoda, która może stać się nawet sposobem na życie? To możliwe w przypadku grodziskiej młodzieży, która zechce z bliska poznać pracę strażaków. Oto bowiem Ochotnicza Straż Pożarna w Grodzisku rozpoczęła nowy sezon naboru do Młodzieżowej Służby Pożarniczej.

Czym jest MDP? To komórka organizacyjna działająca przy OSP. Należą do niej dziewczęta i chłopcy do lat 17. W przypadku grodziskiej jednostki dolna granica wieku to 12 lat. Podstawowe zadania MDP to m.in.: udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych; podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej; organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej; rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki; podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP; działalność wolontaryjna.

Nabór jest szansą przeżycia świetnej przygody dla wszystkich młodych ludzi lubiących sport, współdziałanie drużynowe, a także chcących nabyć nowe przydatne umiejętności, m.in. udzielania pierwszej pomocy. Dla wielu być częścią MDP jest zarazem początkiem służby strażackiej, w której zostają na dobre jak będzie w waszym przypadku? Przekonajcie się.

Szczegółowych informacji w sprawie naboru udziela dh Marta pod numerem telefonu: 696 740 011.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata