19 10 2019

Dołącz do drużyny WOŚP w Grodzisku

19.10.2019, godz.: 10:43
Dołącz do drużyny WOŚP w Grodzisku
fot. WOŚP

Przed nami już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ruszyły zapisy wolontariuszy do sztabów w całej Polsce, także w naszym regionie. Każdy z was może współtworzyć sztab WOŚP w Grodzisku.

28. Finał odbędzie się 12 stycznia 2020 roku pod hasłem: „Wiatr w żagle. Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. – Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – zapowiada Fundacja WOŚP.

– Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Jak przy okazji poprzednich finałów, na ulicach kwestować będzie nawet 120 tysięcy wolontariuszy. Rekrutacja do sztabów już ruszyła. – Sztab Grodzisk Mazowiecki jest oficjalnie gotowy do działania. Teraz czekamy na Was! Potrzebujemy waszego zaangażowania. Jak możesz wesprzeć organizację Finału? Możesz zgłosić się do nas i ustawić w swojej firmie puszkę stacjonarną. Możesz zaproponować swoją pomoc przy organizowaniu atrakcji w dniu Finału – może masz pasję, którą chcesz się podzielić. Możesz również pomóc przy organizacji Finału od zaplecza – zawsze mile widziane są ciepłe napoje i poczęstunek dla Wolontariuszy,
Możesz zorganizować własną imprezę przed Finałem i dochód zbierać do puszki – zachęcają koordynatorzy grodziskiego sztabu WOŚP.

Możesz przekazać przedmiot, voucher, rękodzieło na licytację – wszystkie pomysły mile widziane. Możesz zostać Wolontariuszem i powędrować z puszką w miasto – niedługo podamy termin oraz więcej szczegółów – wyliczają dalej.

I zapewniają: – Pamiętajcie nie ma głupich pytań, a my odpowiadamy na wszystkie wiadomości na naszej skrzynce! CZEKAMY NA WASZE WIADOMOŚCI. SIEMA!

Szczegółowe informacje tutaj: Eliza Dudzińska tel. 578-715-454 – szefowa sztabu; Artur Jakubowski tel. 731-532-809 – przyjmuje zgłoszenia zespołów chętnych do zaprezentowania się podczas finału.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.