19 10 2019

Dofinansowania na alternatywny prąd dla mieszkańców

19.10.2019, godz.: 13:12
Dofinansowania na alternatywny prąd dla mieszkańców
fot. Pixabay

Ruszył rządowy program „Mój prąd”, która daje mieszkańcom możliwość ubiegania się o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. W puli dotacyjnej jest aż miliard złotych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy chcący wytwarzać energię elektryczną na własny użytek, czyli na potrzeby gospodarstwa domowego. Pozyskanie dofinansowania zostanie poprzedzone umową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Pieniądze można pozyskać na przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Dotacja będzie mogła być udzielona tylko na nowe urządzenia (wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją).

O dofinansowanie będą mogli ubiegać się mieszkańcy, którzy w fotowoltaikę już zainwestowali, ale nie wcześniej niż 23 lipca 2019 roku. W ten sposób pojedynczy beneficjent uzyska maksymalnie 50 procent kosztów kwalifikowanych, a jednocześnie nie więcej niż 5 tys. zł.

Pierwszy nabór potrwa do 20 grudnia tego roku lub do wyczerpania środków w pierwszej puli. Kolejny nabór planowany jest od początku 2020 roku. Co ważne, wniosek należy złożyć dopiero po zakończeniu inwestycji, rozumianej jako przyłączenie mikroinstalacji do sieci.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   https://nfosigw.gov.pl/moj-prad/. Doradcy energetyczni dostępni są pod nr telefonu: 22 45 95 990.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.