21 12 2014

Dodatkowe zajęcia za dotację

21.12.2014, godz.: 16:34
Dodatkowe zajęcia za dotację
fot. gmina-baranow.pl

Gmina Baranów przystąpiła do projektu unijnego, dzięki któremu uczniowie szkoły podstawowej w Golach oraz gimnazjum w Bożej Woli korzystają z szerokiej oferty zajęć dodatkowych. Wartość projektu to ponad 45 tys. zł.

Działanie pod nazwą „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – „Moja przyszłość” gmina realizuje w partnerstwie z województwem mazowieckim. W jego ramach do końca bieżącego roku szkolnego uczniowie z placówek w Golach i Bożej Woli mogą brać udział w dodatkowych zajęciach z nauki języka obcego, z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a także w warsztatach związanych z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym.

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności, wzmocnienie potencjału rozwojowego, także przeciwdziałanie zjawiskom przemocy i agresji, zapobieganie marginalizacji uczniów, udzielenie dzieciom mającym trudności w nauce niezbędnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego oraz kształtowanie w nich umiejętności efektywnego spędzania czasu wolnego.

Za pieniądze pochodzące z dofinansowania szkoły zakupują również sprzęt i różnorakie materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi