25 01 2017

Darmowe warsztaty stepowania w Grodzisku

25.01.2017, godz.: 16:55
Darmowe warsztaty stepowania w Grodzisku
fot. Radosław Pietraga

13 lutego na scenie grodziskiego centrum kultury wystąpią mistrzowie stepowania z unikalnym z wyjątkowym programem „Usłyszeć taniec”, dla tych którzy chcieliby spróbować swoich sił w niełatwej, ale i niezwykle ciekawej sztuce stepu. Tancerze przygotowali bezpłatne zajęcia. Odbędą się już w tę sobotę, 28 stycznia.

„Usłyszeć taniec” to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. – Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.

Grodziszczanie będą mogli zmierzyć się z niektórymi elementami programu mistrzów stepowania podczas sobotnich warsztatów. Poprowadzi je twórca projektu Mateusz Wójcik, który ukończył prestiżową Irish World Academy of Music and Dance. Jako pierwszy Polak został laureatem programu Riverdance Masterclass dla potencjalnych przyszłych tancerzy największego widowiska na świecie: Riverdance.

Zajęcia przeznaczone dla ludzi w każdym wieku i każdym poziomie zaawansowania w tańcu. Poznamy na nich fragment choreografii ze spektaklu Usłyszeć Taniec, oparty na najbardziej przystępnej, najprostszej technice stepowania jaką jest stary styl tańca irlandzkiego: Sean Nos. Na zajęcia należy zabrać swobodny strój oraz dowolne buty! Najlepsze będą ze skórzaną podeszwą.

Start 28 stycznia o godz. 17.00 przy ul. Spółdzielczej 9, wstęp wolny.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata