05 10 2018

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców

05.10.2018, godz.: 19:30
Darmowe szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców
Fot. Pixabay

W Podkowie Leśnej startuje kolejna akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców. Mogą z niej skorzystać osoby, które w tym roku kalendarzowym kończą 60 lat lub więcej.

Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy, przenosząca się drogą kropelkową. Największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii, powodując obłożną chorobę uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Jednak (szczególnie u osób starszych) zdarzają się powikłania, które mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Podkowa regularnie organizuje zatem darmowe szczepienia przeciw tej chorobie dla swoich mieszkańców. Kolejna tura ruszy już w najbliższy piątek, tak by przyjąć szczepionkę odpowiednio wcześniej przed jesienno-zimowym „sezonem zachorowań” na tego właśnie wirusa. Akcja potrwa od października do grudnia włącznie.

Szczepienia są wykonywane w przychodni przy ul. Błońskiej 46/48 w Podkowie Leśnej (tel. 22 758 92 65). Można się na nie zgłosić się bezpośrednio do przychodni (bez zapisów). Liczba szczepień jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Akcję sfinansuje budżet miasta, a urzędnicy namawiają mieszkańców do korzystania ze szczepień.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi