05 12 2017

Darmowa komunikacja zamiast czterech kółek w Grodzisku – czas na konkrety

05.12.2017, godz.: 14:31
Darmowa komunikacja zamiast czterech kółek w Grodzisku – czas na konkrety
fot. GrodziskNews

Przed miesiącem w rozmowie z nami burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński zapowiedział, że w mieście uruchomiona zostanie bezpłatna komunikacja autobusowa, która ma zmniejszyć natężenie ruchu samochodów i korki w centrum miasta. Włodarz potwierdził to na ostatniej sesji rady miejskiej. Zapytaliśmy więc o konkretne działania w tej kwestii.

Benedykciński w rozmowie z nami po raz pierwszy ujawnił że miasto zamierza uruchomić ekspresową komunikację autobusową dowożącą mieszkańców do stacji PKP i WKD. – Cel jest taki, żeby zachęcić grodziszczan do pozostawienia samochodów w swoich garażach i na posesjach. Wówczas w godzinach szczytu natężenie ruchu byłoby zdecydowanie mniejsze. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Zachętą dla mieszkańców ma być fakt, iż komunikacja będzie bezpłatna. Wkrótce mieszkańcy dostaną ankiety, w których wskażą skąd dojeżdżają do stacji, byśmy mogli odpowiednio skoordynować te autobusy – mówił nam na początku listopada grodziski włodarz.

Oficjalnie potwierdził te plany na ostatniej sesji rady miejskiej. Czas zatem od planów przejść do konkretów. A tymi będą owe ankiety, w których mieszkańcy zostaną zapytania o preferencje dotyczące organizacji bezpłatnych autobusów. – Ankieterzy pojawią się w rozmaitych punktach miasta, w których kierowcy pozostawiają auta, a następnie udają się na stację kolejową: tak PKP, jak i WKD – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński. – Będziemy chcieli możliwie jak najwcześniej w 2018 oku rozpocząć regularne kursowanie tych autobusów – dodaje.

5

Dodaj Komentarz

 • zofia

  Taa, ciekawe.
  Niech sam da przykład on i przewodnicząca Wróblewska.
  Dlaczego pracownicy urzędów nie dadzą przykładu ?
  Wówczas dodatkowy parking przybędzie na tyłach urzędu.
  Blisko do stacji PKP.
  Sami rozbijają się a nam każe autobusem.Śmieszne.
  To ja poproszę ten autobus na Pieńki Książenickie.

  • K-750

   Nie każe, tylko namawia do korzystania z autobusu. Odnośnie tego gdzie ma kursować można będzie się wypowiedzieć w ankiecie.

   • jerzy

    Niech sami dadzą przykład.

 • Kamil

  Super fajnie, ale już teraz autobusy są zdecydowanie za małe i jeżdżą za rzadko, wope kupić auto niż czekać godzinę na taką linie nr 7 która dowozi kopernik na pkp i targ.. Ja jednak podziękuje za darmowe autobusy które będą strasznie zapchane i będą jeździły raz na godzine. Jeżeli to ma działać niech kursują przynajmniej raz na 20 minut, albo niech będą jakoś skoordynowane z odjazdami pociągów, pociągi w godzinach szczytu kursują co 15-20 minut, także autobus co godzine jest mega kiepskim rozwiązaniem, zwłaszcza te maluchy a nie autobusy co teraz jeżdżą…

 • antek

  Najpierw proponuję zmienić tabor autobusowy, bo te które jeżdżą po mieście to więcej produkują spalin niż 20 osobówek.
  Wystarczy ustawić się za takim i zobaczyć jaki czarny dym wychodzi z rury wydechowej.
  Wówczas smog w Grodzisku będzie mniejszy.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi