08 05 2017

Darmowa gimnastyka kręgosłupa dla mieszkańców

08.05.2017, godz.: 19:40
Darmowa gimnastyka kręgosłupa dla mieszkańców
Fot. Pixabay

Siedzący tryb pracy bardzo źle wpływa na kręgosłup, a w takiej sytuacji znajduje się coraz więcej osób. Podkowa postanowiła zatroszczyć się o zdrowie pleców swoich mieszkańców i zorganizowała cykliczne zajęcia z gimnastyki kręgosłupa. Oczywiście są one bezpłatne.

Zajęcia skierowane są do podkowian liczących sobie 40 lub więcej lat i odbywać się będą w każdy piątek w Szkole Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Modrzewiowej 41 o godz. 19.00.  Burmistrz Artur Tusiński wyjaśnia, że zajęcia są pokłosiem zeszłorocznej debaty o profilaktyce zdrowia w Podkowie. Chodziło wówczas o odpowiedź na pytanie, w jaki sposób miasto może pomóc mieszkańcom w dbałości o zdrowie oraz czy obrany kierunek jest słuszny.

W dyskusji udział wzięli m.in. dr n. med. Marek Stopiński konsultant chorób wewnętrznych dla województwa mazowieckiego, prof. dr hab. n. med. Jacek Pawlak – Zastępca Dyrektora d/s Lecznictwa Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, dr n. med. Magdalena Bijak-Perka specjalista chorób wewnętrznych, specjalista med. rodzinnej, dr n. med. Jadwiga Borzymowska specjalista chorób dziecięcych, dr n. med. Barbara Podogrodzka, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, dr n. med. Marek Karpowicz kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, dr n. med. Marek Pleskot specjalista chorób dziecięcych, dr n. med. Krzysztof Sankiewicz specjalista ginekolog – położnik, Zastępca Dyrektora d/s Lecznictwa Szpitala Powiatowego w Pruszkowie.

– Uczestnicy dyskusji kładli szczególny nacisk na konieczność wykonywania badań w kierunku wykrycia raka jelita grubego, zmniejszaniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzeń ruchowych. Sporo uwagi poświęcono konieczności propagowania zajęć fizycznych nie tylko pośród dorosłych, ale przede wszystkim dzieci – podkreśla Artur Tusiński. – Na temat profilaktyki i badań, które będzie można wykonać w najbliższym czasie więcej będzie można przeczytać w najbliższym biuletynie oraz na stronie miasta – dodaje.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi