05

03 2017

Daniel Górak dwukrotnym mistrzem Polski!

Daniel Górak dwukrotnym mistrzem Polski! - Grodzisk News

Górak zdominował zawody, które od piątku do niedzieli odbywały się w Częstochowie. Grodziszczanin wygrał wszystkie 10 spotkań, które rozegrał (6 w singlu i 4 w deblu). Dzisiejsze mecze finałowe Górak rozpoczął od gry deblowej. Wspólnie z Jakubem Dyjasem (TTC Ochsenhausen) bronili tytułu z zeszłego roku. Tym razem w ostatnim pojedynku mierzyli się z zawodnikami Dekroglassu Działdowo ? Patrykiem Chojnowskim i Xu Wenlinagiem. Finał był niezwykle wyrównany i pełen zwrotów akcji. Ostatecznie jednak 3:2 wygrała para Górak/Dyjas. Dla zawodnika Bogorii był to trzeci tytuł Mistrza Polski w deblu.

Po finale w grze podwójnej przyszedł czas na pojedynek decydujący o Indywidualnym Mistrzostwie Polski. W nim rywalem była rewelacja turnieju ? Marek Badowski, który w półfinale odprawił z kwitkiem Jakuba Dyjasa. Lepiej w mecz wszedł zawodnik Bogorii, który zwyciężył dwa pierwsze sety 11:6, ale Badowski nie składał broni. W trzecim pokonał naszego zawodnika do 9, a w czwartym starciu do 7 i zrobiło się 2:2 w setach. Trzeciego znów wygrał Górak, ale w szóstym zdecydowanie wygrał Badowski, który pokazał, że jest już w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Ostatecznie jednak w siódmym pojedynku Daniel Górak wygrał 11:9 i zdobył swój drugi złoty medal na tych mistrzostwach.

Górak po raz drugi w swojej karierze wygrał Mistrzostwo Polski w singli i deblu na jednym turnieju. Wcześniej udała mu się ta sztuka w 2013 r. Zawodnik z Grodziska ma już na swoim koncie aż 12 złotych krążków i dzięki czemu awansował na czwarte miejsce wśród polskich tenisistów, którzy mają najwięcej indywidualnych tytułów. Więcej od niego mają jedynie takie legendy jak Andrzej Grubba, Lucjan Błaszczyk, czy Witold Woźnica. Prezes Bogorii wręczył mu po zawodach nominację do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

Gratulujemy!

Finał debla:
Daniel Górak/Jakub Dyjas ? Patryk Chojnowski/Xu Wenliang 3:2 (11:5, 7:11, 11:9, 10:12, 11:5).