01 03 2018

„Dama bije Króla” w Milanówku

01.03.2018, godz.: 19:25
„Dama bije Króla” w Milanówku
fot. Mat. organizatora

Z okazji Dnia Kobiet spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. 10 marca do Milanówka zawita Teatr Capitol ze sztuką „Dama bije Króla”.

Będzie to „Opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową fascynację ojca powie jego syn? W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami komedii. Kto bierze w niej udział? Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.

Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna Leonarda, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami.

Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety, Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni…

Na scenie w Milanówku wystąpią – Marek Siudym, Stanisław Brejdygant, Kacper Kuszewski, Joanna Żółkowska, Roksana Szmigiero

Rezerwacja biletów w cenie 30 zł w Milanowskim Centrum Kultury pod numerem 22 758 32 34. Spektakl odbędzie się natomiast 10 marca o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Żabie Oczko 1.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi