15 04 2019

Czytelnik: Porzucone auto „wrasta” w krajobraz. „Przyjrzymy się sprawie”

15.04.2019, godz.: 17:02
Czytelnik: Porzucone auto „wrasta” w krajobraz. „Przyjrzymy się sprawie”
fot. Czytelnik

Porzucone samochody rdzewiejące na parkingach i chodnikach to codzienny problem chyba wszystkich gmin w Polsce. Nie inaczej jest w Grodzisku. Dziś otrzymaliśmy od czytelnika zdjęcie auta, które jego zdaniem zostało porzucone i od dawna „wrasta” w parking na ul. Bałtyckiej. Straż miejska zapowiedziała, iż przyjrzy się sprawie.

– Czy takie auta długo będą zaśmiecać grodziskie parkingi? To widoczne na zdjęciu praktycznie „wrosło” w plac przy ul. Bałtyckiej. Proszę redakcję o interwencję – brzmiała wiadomość przysłana do redakcji przez czytelnika.

O komentarz poprosiliśmy komendanta grodziskiej straży miejskiej. – Niestety problem wraków jest bardzo powszechny, odnotowujemy wiele takich aut i każdorazowo, jeśli auto znajduje się przy drodze publicznej, a ma tablice rejestracyjne, nawiązujemy korespondencję z właścicielem w celu wezwania go do zabrania pojazdu. Często dostajemy wówczas informację, że auto zostało sprzedane obywatelowi Ukrainy czy Gruzji i tym sposobem możliwość dotarcia do prawowitego właściciela w zasadzie się kończy – wyjaśnia komendant Dariusz Zalesiński.

– W przypadku aut szczególnie długo znajdujących się w przestrzeni publicznej staramy się je usuwać. Czy to mają tablice, czy nie. W tym przypadku sprawdzimy, czy pojazd, o którym mowa jest zaparkowany przy drodze publicznej. Bo również dobrze może to być parking zarządzany np. przez spółdzielnię i wówczas to ona będzie miała instrumenty do usunięcia pojazdu – zwierzchnik straży miejskiej w Grodzisku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi