14 09 2018

„Czyste powietrze” w Żabiej Woli

14.09.2018, godz.: 10:09
„Czyste powietrze” w Żabiej Woli
Fot. Pixabay

Za blisko dwa tygodnie na terenie żabiowolskiej gminy odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska ,,Czyste powietrze”. W jego ramach mieszkańcy będą mogli otrzymać wsparcie na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie
emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Skupia się on na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Mogą z niego skorzystać osoby fizyczne będące właścicielami domów jednorodzinnych lub posiadających zgodę na jego budowę.

Wysokość wsparcia uzależniona będzie od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na 1 osobę w gospodarstwie domowym. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia wynosić będzie 7 tys. zł, natomiast maksymalne koszty kwalifikowane od których liczona będzie dotacja – 53 tys. złotych.

W ramach program będzie można również kupić i zamontować kolektory słoneczne oraz mikroinstalacje fotowoltaiczne (fundusze wyłącznie w formie pożyczek).

Na terenie gminy Żabia Wola zaplanowano spotkanie informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych dotacją w ramach „Czystego powietrza”. Odbędzie się ono 25 września w Gimnazjum w Józefinie przy ul. Mazowieckiej 1. Początek spotkania o godz. 18.00.

Szczegóły dotyczące programu są dostępne tutaj.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi