19 05 2019

Czy znajdzie się chętny do rozbudowy skrzyżowania?

19.05.2019, godz.: 18:50
Czy znajdzie się chętny do rozbudowy skrzyżowania?
Fot. Pixabay

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił piąty już przetarg na rozbudowę skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Partyzantów w Międzyborowie. Czy tym razem postępowanie zakończy się pozytywnie?

MZDW ma duży problem ze znalezieniem wykonawcy tej inwestycji. Od sierpnia 2016 r. do marca 2019 r. ogłaszał cztery przetargi na tę inwestycję i za każdym razem efekt był ten sam – brak ofert. Teraz został ogłoszony kolejny przetarg na to zadanie.

Obecnie na drodze 719 w rejonie wymienionego skrzyżowania wydzielone są po dwa pasy w jednym kierunku – do jazdy prosto lub skrętu w prawo i osobny pas do skrętu w lewo. Po przebudowie od strony Grodziska ma się pojawić dodatkowy pas do skrętu w prawo, aby udrożnić ruch i zwiększyć przepustowość. Dodatkowy pas do skrętu w lewo pojawi się także na ul. Armii Krajowej. Inwestycja obejmie też przebudowę oświetlenia ulicznego, a także odwodnienia.

Do realizacji zadania może być konieczne usunięcie niektórych ogrodzeń kolidujących z inwestycją. Wykonawca przed przystąpieniem do rozbiórki wytyczy przebieg krawędzi projektowanej ulicy i zweryfikuje konieczność rozbiórki.

Termin realizacji zadania wyznaczono na 30 listopada tego roku. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę? Czas pokaże.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi