18 07 2019

Czy znajdzie się budowniczy grodziskiej hali? Jaki i za ile?

18.07.2019, godz.: 07:28
Czy znajdzie się budowniczy grodziskiej hali? Jaki i za ile?
fot. grodzisk.pl/Wizualizacja

Kilka tygodni temu w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiadał, że przetarg na budowę grodziskiego centrum aktywizacji przy ul. Sportowej powinien zostać ogłoszony w lipcu i chyba tak się stanie, bowiem poznaliśmy termin zamieszczenia stosownych dokumentów w Biuletynie Informacji Publicznej.

Tema budowy nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Grodzisku musi powracać co jakiś czas. Wszak jest to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji w gminie w ostatnich latach. Jej koszt szacuje się na 40–60 mln zł, a grodzisk już kilkukrotnie unieważniał przetargi na to zadanie z powodu zbyt wysokich cen ze strony oferentów.

Specyfikacja budowy została więc nieco „odchudzona” z najbardziej kosztownych elementów i technologii, zastąpiono je tańszymi, lecz – jak zapewniają włodarze – dobrymi jakościowo rozwiązaniami. Czy to pozwoli wyłonić wykonawcę i być może zaoszczędzić trochę pieniędzy?

– 29 lipca zamierzamy ogłosić przetarg. Mamy przy tym cichą nadzieję, że nie tylko wyłonimy wykonawcę, lecz także uda nam się zachować trochę pieniędzy, co w przypadku tak dużej inwestycji może stanowić miliony złotych tak potrzebne też na inne zadania. Zobaczymy, co się wydarzy – podkreśla Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi