11 08 2017

Czy tereny pod park rozrywki znajdą nabywcę?

11.08.2017, godz.: 11:37
Czy tereny pod park rozrywki znajdą nabywcę?
Fot. GrodziskNews.pl

Na początku października odbędzie się druga licytacja terenów, na których miał powstać park rozrywki Adventure World Warsaw. Czy tym razem znajdzie się chętny do zakupu gruntów w pobliżu autostrady A2.

Pierwsza licytacja odbyła się w maju tego roku. Łączną wartość wszystkich 20 działek w Chlebni, Tłustem oraz Kłudnie Starym oszacowano na 56 mln zł. Cena wywoławcza podczas pierwszej licytacji została ustalona na 75 proc. tej kwoty czyli 42 mln zł. Chętnych nie było, więc wiadomo było, że potrzebna będzie kolejna licytacja.

Ta już została ogłoszona. Odbędzie się ona 3 października w Sądzie Rejonowym w Grodzisku przy ul. Bartniaka 21/23 o godz. 9.30. Tym razem grunty wyceniono na 2/3 szacowanej wartości czyli 35 mln zł. Zainteresowani tymi licytacjami mogą obejrzeć owe nieruchomości w ciągu dwóch tygodni przed licytacją w dni powszednie w godz. 9.00–15.00, a także przejrzeć akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim.

Czy tym razem znajdą się chętni do zakupu gruntów i być może wybudowania parku? Czas pokaże.

Adventure World Warsaw miał być największym parkiem rozrywki w Europie Środkowej. Kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, karuzele, ale też hotele, aquapark, sklepy, kino – to wszystko miało powstać pod Grodziskiem Mazowieckim na terenie tuż przy autostradzie A2. W lipcu 2012 r. z wielką pompą odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty na placu budowy. Pół roku później spółka AWW uzyskała pozwolenie na budowę. Prace jednak nie ruszyły, powodów było kilka, m.in. problemy finansowe generalnego wykonawcy, firmy Imtech. – Mimo wielu prób zbudowanie i sfinansowanie parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim okazało się niemożliwe – taką wypowiedź prezesa spółki Adventure World Warsaw, Petera Muldera opublikowano na stronie internetowej „Pulsu Biznesu” 15 października 2013 r. W listopadzie 2015 r. udało nam się dotrzeć do do Petera Muldera.   Poinformował nas, że trwają działania mające na celu realizację projektu AWW. W marcu 2016 r. Na terenie, na którym miał powstać park rozrywki pojawiły się nawet tablice, że rozpoczęto budowę. Niestety od tamtej pory poza tablicami nie było żadnego znaku rozpoczęcia budowy.

Dodaj Komentarz

 • Janusz

  Tak, znajdą. Pobudują następne hale.
  Grodzisk stanie w miejscu.
  To wszystkie towarzystwo z rady miasta, to na taczkach trzeba wywieść.
  Od czego oni są ? Od podnoszenia rąk w górę ?Kogo reprezentują ? Do czego to wszystko zmierza ?
  A co z kontrolą planów, budżetu itp ?
  To co się dzieje, to nie normalne.Nie wyobrażam sobie co będzie za 5 lat kiedy wokół Grodziska powstanie LAS HALL.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi