02 01 2017

W sylwestra bezpiecznie, choć z incydentami

02.01.2017, godz.: 10:05
W sylwestra bezpiecznie, choć z incydentami
Fot. Pixabay

Cztery osoby w szpitalu z urazami głowy, kilku poparzonych od petard, a także trzech nietrzeźwych za kierownicą – to bilans lokalnych interwencji z minionych dwóch dni.

Policjanci w sylwestra oraz Nowy Rok tradycyjnie prowadzili wzmożone kontrole na okolicznych drogach. – W tym czasie nie zanotowaliśmy żadnego wypadku, były jedynie dwie kolizje. Zatrzymaliśmy również trzech nietrzeźwych kierujących, dwóch z nich prowadziło auta, jeden to był rowerzysta – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku. – Mieliśmy również interwencje dotyczące nietrzeźwych osób, czy dotyczące  odpalania petard w niewłaściwym miejscu i czasie. Było również kilka interwencji domowych, ale większych awantur, czy jakiś tragicznych zdarzeń nie było – dodaje.

Zdarzały się jednak bójki, których uczestnicy trafili do szpitala. – Po północy mieliśmy kilka zgłoszeń dotyczących poparzeń rąk petardami, ale nie było to nic groźnego, ma miejscu udzielono pomocy. Doszło też do kilku awantur w wyniku których cztery osoby z urazami głowy trafiło do szpitala. Każdy z nich był po spożyciu alkoholu – mówi nam Wojciech Jóźwiak z pogotowia Falck Medycyna.

Strażacy nie mieli wielu interwencji związanych bezpośrednio z sylwestrem. – W ciągu minionych dwóch dni mieliśmy siedem interwencji, ale tylko jedno było spowodowane fajerwerkami. 1 stycznia o godz. 0.12 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru tui, która zapaliła się od jakiejś petardy. Pół godziny później był pożar stodoły w Pieńkach Słubickich (więcej tutaj – przyp. red.), ale przyczyny zaprószenia ognia nie znamy. 31 grudnia przed południem były również jakieś pożary traw, ale tutaj również raczej nie było to związane z fajerwerkami – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi