15 11 2017

Czy będzie dofinansowanie na drogi? Jest wstępna lista rankingowa

15.11.2017, godz.: 09:20
Czy będzie dofinansowanie na drogi? Jest wstępna lista rankingowa
Fot. Pixabay

Wczoraj Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych. Wnioski z naszego regionu uplasowały się dość nisko.

Na początku listopada informowaliśmy, że kilka wniosków z terenu powiatu grodziskiego pozytywnie przeszło weryfikację i powalczy o dotację z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. 14 listopada Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową tych wniosków. Jakie miejsca zajęły w nim nasze inwestycje (im wyższe miejsce, tym większa szansa na dotację)?

Ranking był podzielony na dwie grupy: inwestycje powiatowe i gminne. W tym pierwszym znalazły się dwa wnioski z naszego powiatu: przebudowa ul. Królewskiej w Kaskach oraz przebudowa ulic Nałkowskiej i Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie. Ta pierwsza została sklasyfikowana na 21. pozycji i ma sporą szansę na dotację, natomiast druga na odległym 45. miejscu. W przypadku inwestycji gminnych najwyżej (choć wcale nie wysoko) z naszego regionu znalazła się inwestycja gminy Jaktorów. III etap rozbudowy i przebudowy ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w Międzyborowie został sklasyfikowany na miejscu 51. Na odległej 73. pozycji (na 85 możliwych) uplasowała się przebudowa ul. Króliczej i Drozda w miejscowościach Szczęsne, Adamowizna, Odrano Wola.

Wnioskodawcy, mogą zgłaszać zastrzeżenia do 20 listopada 2017 r. 10 dni później zostanie ogłoszona ostateczna lista rankingowa, a 31 grudnia wojewoda ogłosi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Samorządy mogą się ubiegać o dofinansowanie maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak wartość dotacji nie może przekroczyć 3 mln zł.

Dodaj Komentarz

 • parck

  Drozda i Królicza w miejscowościach Szczęsne i Adamowizna uplasowały się na tak odległych miejscach, bo to nie są drogi do przebudowy. To są jakieś trakty gruntowe, błotno-żwirowe bez kanalizacji. To taki dość ruchliwy łącznik wschodnich obrzeży grodziska z zachodnimi (nietrudno zauważyć, że i dla taboru ciężarowego). Reasumując jest to trakt, gościniec (bo nie znajduje na to nowszego słowa), który czeka na BUDOWĘ do postaci drogi!

  • irena

   Głosujcie dalej na Burmistrza i jego świtę , a na pewno dróg po wsiach nigdy nie będzie.Za to w mieście będzie wszystko i to bardzo drogo z najwyższej półki, aby pokazać sąsiednim gminom ze Grodzisk jest Najlepszy.
   Mieszkańcy wiosek nadal będą korzystać z dróg poligonowych.

   • parck

    Wypraszam sobie, musiałbym mieć wacik zamiast mózgu żeby na niego głosować!

    • Jerzy

     Oby takich mądrych ludzi jak ty było więcej w tej gminie.
     Wówczas ten łańcuszek układów Benia pęknie i zacznie być normalnie.

 • Prosty Man

  O przebudowie Drozda-Królicza to już chyba nasi wnukowie w legendach Grodziskich będą czytać za kilkadziesiąt lat. Że był taki projekt, że już gazety w 2016 roku ogłosiły jak to pięknie będzie za rok zrobione, że burmistrz na slajdach pokazywał jaka to ładna ulica będzie w 2018 roku. I teraz chyba wypada szumnie zapowiedzieć przebudowę Drozda-Królicza na 2020r. Brawo urzędnicy, tak trzymać!

  • adamos

   A mieszka ktos z gminy na tej ulicy ? Mieszka wujek ciocia synek burmistrza albo olkowskiego ? Nie mieszka to zapomnijcie o obiecywankach bo nie bedziecie mieli ulicy. No chyba ze benio kupil kilkanascie dzialek w 2019 roku deweloper postawi osiedle to bedziecie mieli ulice kanalizacje deszczownice ronda w gratisie szkole centrum handlowo rekreacyjne fitnes pole golfowe wkd z glowna stacja przy szkole pana ciesielczyka a doceolowo polaczenie exbus pks z ksiazenicami. Czy w ludzie nie macie oczu ze w tym miescie robione jest cos tam gdzie cos nalerzy do spolki benio i syn ???

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi