14 04 2018

Czwarte podejście do ul. Pomorskiej

14.04.2018, godz.: 15:07
Czwarte podejście do ul. Pomorskiej
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku ogłosił czwarty już przetarg na przebudowę ul. Pomorskiej w Jaktorowie. Urzędnicy o miesiąc wydłużyli termin realizacji zadania.

PZD ma spory problem ze znalezieniem chętnego do realizacji zadania. Trzy poprzednie przetargi kończyły się unieważnieniem, ponieważ nie napłynęły żadne oferty. Teraz czas na czwarte podejście.

Przebudowa obejmie 475-metrowy odcinek od torów PKP do odcinka przebudowanego w ubiegłym roku. Inwestycja ma polegać na m.in. ułożeniu podbudowy pomocniczej z kruszywa oraz zasadniczej z betonu asfaltowego oraz ułożeniu nawierzchni drogi z mieszanki mineralno-asfaltowej. Roboty obejmują także m.in. usunięcie drzew i krzewów, wykonanie robót ziemnych, wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni włączeń w drogi boczne, zjazdów, chodników, utwardzonych poboczy, przepustów oraz budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kolizji branży wodno-kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej, gazowej, wykonanie oznakowania pionowego.

Pierwotnie droga miała być gotowa do końca sierpnia. Później PZD zmienił termin realizacji zadania z konkretnego terminu na czas wyznaczany wykonawcy od momentu podpisania umowy. Trzeci przetarg mówił o pięciomiesięcznym czasie wykonania zadania, a w czwartym drogowcy go wydłużyli o miesiąc, aby zachęcić potencjalnych wykonawców.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi