22 09 2019

Cztery ulice do przebudowy, wiadukt do remontu

22.09.2019, godz.: 19:10
Cztery ulice do przebudowy, wiadukt do remontu
Fot. GrodziskNews.pl

Jeszcze w tym roku przebudowę mają przejść cztery ulice w gminie Żabia Wola. Inwestycja obejmie dodatkowo remont wiaduktu. Magistrat szuka firmy, która zrealizuje to zadanie.

O które ulice chodzi? Gmina zamierza na jesieni przebudować ul. Krakowiańską w Żelechowie, ul. Słoneczną w Grzegorzewicach (wraz z remontem wiaduktu), Dębową w Osowcu (II etap) oraz ul. Kresową w Ojrzanowie.

Jeżeli chodzi o pierwszą z wymienionych, to inwestycja obejmuje blisko kilometrowy fragment od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego. Tam zostanie ułożona nawierzchnia z betonu asfaltowego, natomiast pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Na 500-metrowym odcinku zostanie wybudowany także chodnik z kostki betonowej.

W ramach zadania zostanie przebudowany fragment również blisko kilometrowy odcinek ul. Kresowej w Ojrzanowie od ul. Kasztanowej, a na kolejnym 300-metrowym odcinku droga ta przejdzie remont. Na ul. Kresowej również pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego jednak na dwóch (około 200-metrowych) fragmentach objętych inwestycją zaplanowano całkowitą wymianę konstrukcji jezdni.

Przebudowa ul. Słonecznej ma objąć dwa fragmenty, jeden o długości 705 metrów, drugi – niewiele ponad 150 metrów. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana w technologii potrójnego powierzchniowego utrwalenia emulsją asfaltową i grysem kamiennym. Na zjazdach i poboczach drogowcy ułożą nawierzchnię z kruszywa. W ramach remontu wiaduktu w ciągu ul. Słonecznej w Grzegorzewicach zaplanowano m.in. ułożenie nowej jezdni bitumicznej, a także remont umocnień z kostki betonowej oraz płyt ażurowych, remont ścieków skarpowych, remont stożków, oczyszczenie roślinności w rejonie obiektu. Ponadto mają zostać zainstalowane bariero-poręcze oraz bariery drogowe na drodze przed wiaduktem.

Ostatnim elementem jest drugi etap przebudowy ul. Dębowej, który obejmuje wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni na 600-metrowym odcinku. Od skrzyżowania z ulicą Szkolną, zaprojektowano chodnik, który prowadzi do kapliczki. Na jezdnię zostanie ułożona warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.

Wszystkie prace powinny zostać wykonane do 13 grudnia 2019 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata