10 04 2018

Cztery drogi do przebudowy za 5,5 mln

10.04.2018, godz.: 17:35
Cztery drogi do przebudowy za 5,5 mln
Fot. Pixabay

Milanówek podpisał dziś umowy na przebudowę czterech dróg na łączną kwotę prawie 5,5 mln zł. Inwestycje przeprowadzą trzy firmy, które złożyły w przetargu oferty cząstkowe. Ostateczne kwoty przedsięwzięcia są znacznie wyższe aniżeli sumy pierwotnie wpisane do budżetu miasta ogrodu. Burmistrz Wiesława Kwiatkowska wyjaśnia – dlaczego.

Zgodnie z założeniami przetargu na ul. Długiej zniszczoną nawierzchnię gruntową drogi zastąpić ma nawierzchnia z kostek betonowych, chodnik również zyska nową nawierzchnię. Podobne rozwiązanie jeżeli chodzi o nawierzchnię jezdni zaplanowano na ul. Sosnowej i Kochanowskiego, natomiast ulica Graniczna otrzyma nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych. Ponadto wszystkie te drogi zyskają efektywne odwodnienie. Do przetargu stanęły trzy firmy żadna nie złożyła oferty na modernizację wszystkich czterech dróg.

Milanówek po analizie ofert wybrał wykonawców. Przedsiębiorstwo MKL-BUD podejmie się przebudowy ul. Kochanowskiego za cenę  ponad 1,7 mln zł, podczas gdy miasto ogród pierwotnie zarezerwowało na ten cel milion złotych. Dalej: firma INSTAL-NIKA z Warszawy zajmie się ulicami Sosnową oraz Graniczną, a za ich przebudowę zainkasuje odpowiednio niespełna 1,1 oraz 1,5 mln zł. Wreszcie przebudowę ul. Długiej magistrat powierzył przedsiębiorstwu M.T.J. – M.t. Bogaccy, które wycenił tę przebudowę na prawie 1,2 mln zł.

Daje to łączną kwotę prawie 5,5 mln zł. Pierwotnie zaś w budżecie zapisano „zaledwie” 2,5 mln zł. Dlaczego Milanówek zdecydował się dołożyć aż tak dużo? Zapytaliśmy o to burmistrz Wiesławę Kwiatkowską. – Tworząc budżet inwestycyjny dotyczący dróg w 2018 r., nie wiedzieliśmy jeszcze, które drogi na pewno będziemy mogli przebudować, a których nie ze względu na brak odpowiednich uzgodnień np. co do prawa własności gruntu, pozwoleń na budowę czy wycinkę drzew. Jednocześnie nie chcieliśmy pozbawiać się możliwość przebudowy, z którejś z dróg. Wyszczególniliśmy je więc w budżecie z niższymi kwotami, aniżeli kosztorysowe na wypadek, gdyśmy mogli je wyremontować – wyjaśnia gospodyni Milanówka.

– Wiedzieliśmy, że ceny kosztorysowe za przebudowę Długiej, Sosnowej, Kochanowskiego i Granicznej będą sporo wyższe i byliśmy na to przygotowani. Rada miejska minimalną większością ośmiu głosów opowiedziała się za przebudową. Dlatego też wybraliśmy wykonawców w tym przetargu – dodaje Kwiatkowska.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi