21 08 2018

Czterech zatrzymanych za nocne rozboje

21.08.2018, godz.: 11:26
Czterech zatrzymanych za nocne rozboje
fot. KPP Grodzisk

W ręce grodziskich policjantów wpadło czterech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozbojów kilkanaście dni wcześniej w baranowskiej gminie. Decyzją sądu dwaj 19-latkowie, 21-latek i 22-latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Patryk M., Kamil T., Marek M. i  Jacek K. podejrzani są o dwukrotne użycie przemocy wobec mieszkańca Baranowa i zabranie mu pieniędzy. Napastnicy mieli wejść do jego domu nocą i zaatakować go podczas snu. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna był przyduszany poduszką, krępowany i grożono mu śmiercią, gdy nie wyda napastnikom pieniędzy. Pokrzywdzony miał wskazać miejsce przechowywania portfela, napastnicy zabrali mu jeszcze papierosy i klucze. 66-latek opisał również podobną sytuację sprzed kilku dni, podczas której także stracił pieniądze i telefon komórkowy. Sprawami natychmiast zajęli się grodziscy kryminalni – poinformowała grodziska policja.

Po kilkunastu dniach pracy nad wykryciem sprawców policjanci wytypowali podejrzanych. Wszyscy czterej zostali zatrzymani tego samego dnia. Po przesłuchaniu prokurator postawił im zarzuty dokonania dwóch rozbojów, za co grozi 12 lat więzienia.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki na okres trzech miesięcy.

fot. KPP Grodzisk

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi