14 06 2018

Czas na drugi etap aranżacji grodziskiej Poczekalni PKP

14.06.2018, godz.: 14:31
Czas na drugi etap aranżacji grodziskiej Poczekalni PKP
fot. GrodziskNews

Jesienią zeszłego roku zakończył się pierwszy etap aranżacji grodziskiej poczekalni PKP. Teraz magistrat szykuje się do realizacji drugiej części przedsięwzięcia, które „zmultimedializuje” budynek dworca i zapewni jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu obiekt został podzielony na strefę relaksu w której znajdują się neony, szyny z oświetleniem ekspozycyjnym i panele akustyczne, a także przesuwne miękkie siedziska. Jest również ściana multimedialna, a także wielkoformatowa grafika powitalna, projektor. Nie brakuje przy tym możliwości podłączenia ładowarki telefonicznej lub laptopa. A to nie wszystko. W zaadaptowanym hallu poczekalni znajduje się Centrum Informacji Turystycznej (CIT), oferujące wiedzę i pamiątki związane z miastem, wycieczki i programy zwiedzania oraz Przestrzeń Kulturze Przyjazna (PKP), do której organizatorzy zapraszają na warsztaty, wystawy, koncerty, spotkania i seanse filmowe. Jest to jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce, istniejące w budynku działającego dworca.

Po realizacji drugiego etapu projektu „Pociąg do kultury”. Poczekalnia PKP będzie robić jeszcze większe wrażenie. Zyska wiele elementów multimedialnych i nie tylko. Zamówienie ujęte w przetargu przewiduje m.in. ścianę multimedialną i budkę interaktywną, mobilny wieszak, składaną scenę, kącik dla dzieci, projektor szerokokątny oraz przenośny, czujniki ruchu monitory dotykowe i komputery. Będzie też panel wyświetlający hologram zawiadowcy witającego osoby wchodzące do poczekalni, nie zabraknie multimedialnych gier i zabaw dla dzieci.

Wszystkie te elementy dostarczy i zainstaluje firma, która wygra przetarg. Umowny termin realizacji zadania wyznaczono na 10 października tego roku.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi