11 10 2018

Ćwiczenia zarządzania kryzysowego w Grodzisku

11.10.2018, godz.: 17:35
Ćwiczenia zarządzania kryzysowego w Grodzisku
Fot. grodzisk.pl

W środę i czwartek grodziskie służby ratunkowe ćwiczyły zachowania podczas sytuacji kryzysowych. Ich punktem kulminacyjnym były działania na miejskim targowisku.

Ćwiczenia pod kryptonimem „Bogoria 2018” miały na celu budowę zdolności zarządzania kryzysowego instytucji państwowych i samorządowych, a w szczególności jednostek ratunkowych. Punktem kulminacyjnym ćwiczeń było zdarzenie na grodziskim targowisku miejskim – miał znajdować się tam pojazd z podłożonym ładunkiem wybuchowym.

Na targowisku zjawiły się przedstawiciele wszystkich lokalnych służb ratunkowych: policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Służby miały współdziałać i wykonywać polecenia, aby poprawić współpracę i poznać możliwości techniczne danych formacji, co może być kluczowe w sytuacji prawdziwego zagrożenia.

Poniżej zdjęcia z ćwiczeń na targowisku.

Fot. grodzisk.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi