08 06 2019

CPK: Wciąż nie ma dokładnego przebiegu linii kolejowych

08.06.2019, godz.: 10:35
CPK: Wciąż nie ma dokładnego przebiegu linii kolejowych
Fot. jaktorow.pl

W minioną środę wójt gminy Jaktorów spotkał się z pełnomocnikiem zarządu CPK i jego ekspertami. Rozmawiano przede wszystkim o lokalizacji nowego portu i liniach kolejowych, które w związku z tą inwestycją powstaną.

Przy okazji budowy lotniska rząd chce usprawnić kolej w całej Polsce, plany przewidują powstanie do roku 2030 około 1,3 tys. km nowych linii, które w założeniu mają zagwarantować szybki dojazd do CPK. Mieszkańcy i władze Jaktorowa są zaniepokojeni planami powstania nowych linii kolejowych, które mają „przecinać” gminę. W środę doszło do spotkania wójta Jaktorowa Macieja Śliwerskiego a Rafałem Garpielem, pełnomocnikiem zarządu CPK ds. relacji z otoczeniem inwestycji oraz jego ekspertami. Co udało się ustalić?

– Goście poinformowali wójta, że nie została jeszcze wybrana dokładna lokalizacja CPK w gminach Baranów, Wiskitki, Teresin. W związku z tym nie wiadomo, gdzie dokładnie będą przebiegać linie kolejowe i drogi dojazdowe w naszej gminie. Potwierdzili natomiast, że jest aktualna ilość linii i ich planowany schemat, który wcześniej zamieściliśmy w „Wieściach” i umieściliśmy na banerach – poinformował jaktorowski magistrat.

Wójt Śliwerski poinformował Garpiela, że duża koncentracja linii kolejowych i nowych dróg na terenie jednej gminy jest bardzo dużym zagrożeniem bytu dla mieszkańców i spotka się z oporem społecznym. Jaki będzie finał oraz czy zarząd CPK weźmie pod uwagę tę opinię – zobaczymy?

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi