02 04 2018

Coraz większe zainteresowanie zajęć samoobrony dla kobiet

02.04.2018, godz.: 13:14
Coraz większe zainteresowanie zajęć samoobrony dla kobiet
Fot. milanowek.pl

Zakończyła się III edycja zajęć dla kobiet „Nie bądź bezbronna, obroń się sama”. Jak podkreślają organizatorzy cieszą się one coraz większym zainteresowaniem mieszkanek Milanówka.

„Nie bądź bezbronna – obroń się sama” to już III edycja programu adresowana do wszystkich pań, które chcą same zadbać o swoje bezpieczeństwo na ulicy. Zakończyła się ona 22 marca. Panie uczyły się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i nie dać się skrzywdzić napastnikowi. Treningi obejmowały naukę podstawowych technik, ruchów, pchnięć i uderzeń pozwalających szybko i skutecznie unieszkodliwić agresora.

Panie trenowały pod okiem instruktora samoobrony i sportów walki, a jednocześnie zastępcy komendanta straży miejskiej Marcina Węgiełka, który kładł nacisk przede wszystkim na opanowanie i  nauczenie się właściwych algorytmów w  sytuacji zagrożenia.

Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku i cieszyły się ogromną popularnością, to pierwsza edycja, w  której spotkania zorganizowane były dla dwóch grup. Dlatego też burmistrz zapowiada kolejną edycję. – Chętnych kobiet do następnej edycji tych zajęć jest naprawdę dużo, instruktor również jest na tak, więc jak najbardziej takie zajęcia będą organizowane. Kiedy dokładnie? Ciężko powiedzieć, ale prawdopodobnie będzie to „wiosenna edycja” – mówi nam burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

Fot. milanowek.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi