15 04 2019

Coraz bliżej zebry u zbiegu Bałtyckiej i Garbarskiej

15.04.2019, godz.: 13:07
Coraz bliżej zebry u zbiegu Bałtyckiej i Garbarskiej
fot. GrodziskNews

Co pewien czas powraca temat zorganizowania przejścia dla pieszych u zbiegu ul. Bałtyckiej i Garbarskiej w Grodzisku. Mieszkańcy pytają o sprawę także teraz, kiedy trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Bałtyckiej. Co na to urzędnicy?

Potrzebę utworzenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z Garbarską od dawna sygnalizowali zarówno mieszkańcy, jak i radni miejscy. Dlatego też ludzie z wydziału zarządzania drogami gminnymi w grodziskim magistracie stworzyli projekt nowej organizacji ruchu uwzględniający w tym miejscu przejście dla pieszych. Projekt istnieje od dłuższego czasu, ale jak do tej pory mieszkańcy nie doczekali się zebry.

Urzędnicy podkreślali jednak, że wyznaczenie przejścia dla pieszych u zbiegi Garbarskiej z Bałtycką jest ściśle uzależnione od budowy ścieżki. – Skoro teraz drog dla cyklistów powstaje, to czy doczekamy się też pasów? – zastanawiają się mieszkańcy.

– Jak najbardziej podtrzymujemy w mocy plany wymalowania tam przejścia dla pieszych zgodnie z nową organizacją ruchu. Najpierw musimy jednak skończyć budowlaną część robót przy ścieżce. Są one jednak już zaawansowane więc na pewno w lecie ścieżka będzie gotowa. Wówczas ustawimy znaki pionowe i wymalujemy poiome oznakowanie drogowe, w tym przejście dla pieszych – deklaruje Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi