22 11 2017

Co z torem wrotkarskim w Grodzisku?

22.11.2017, godz.: 11:03
Co z torem wrotkarskim w Grodzisku?
fot. UKS Sparta Grodzisk Maz.

Wracamy do tematu budowy toru wrotkarskiego w Grodzisku. Obiekt byłby niezwykle przydatny do treningów dla młodych i utalentowanych łyżwiarzy i wrotkarzy okolicznych klubów. Służyłby także usportowieniu mieszkańców przez cały rok. Obiekt prędko jednak nie powstanie.

Podczas zeszłorocznej rozmowy w sprawie toru wrotkarskiego burmistrz Benedykciński dalsze kroki inwestycyjne uzależniał od rozstrzygnięcia przetargu na ogromne zadanie inwestycyjne, czyli Centrum Aktywizacji i Integracji w Społecznej przy ul. Sportowej. – Zobaczymy, jakie będziemy mieli oszczędności. W przypadku inwestycji drogowych udaje się zaoszczędzić około 30 proc. pieniędzy początkowo zabezpieczonych na daną inwestycję. Nie wiemy ile to może być w przypadku hali, a od tego m.in. zależą inne działania inwestycyjne. Ale nad budową toru również poważnie pomyślimy – deklarował wówczas włodarz.

Po upływie kilkunastu miesięcy od tamtego czasu przetargu na halę sportową nadal nie udało się rozstrzygnąć ze względu na zbyt wysokie oferty. A ta inwestycja – przekonuje burmistrz – jest kluczowa w kontekście myślenia o towarzyszących obiektach sportowych, np. toru wrotkarskiego. – Na razie nie koncertujemy się na budowie toru, ponieważ podstawową kwestią byłaby jego lokalizacja, a ta byłaby najlepsza w kompleksie przy ul. Sportowej. Tyle, że sprawa Centrum Aktywizacji nie może ruszyć do przodu – przyznaje burmistrz. – W grudniu mamy spotkanie z projektantem w celu omówienia modyfikacji elementów zamówienia, tak by oferty na budowę hali w następnym przetargu mieściły się cenowo w granicach naszych możliwości finansowych. Gdy to załatwimy, będziemy mogli poważnie myśleć o budowie toru. W tej chwili, jakiekolwiek plany mogłoby tylko zaszkodzić.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi