14 06 2018

Co z tą obwodnicą?

14.06.2018, godz.: 07:20
Co z tą obwodnicą?
fot. GrodziskNews

Po dwóch miesiącach medialnej ciszy sprawdzamy, co słychać w sprawie zachodniej obwodnicy Grodziska, tym bardziej że w kwietniowej rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił, iż wojewoda powinien wreszcie rozpocząć proces wydania pozwolenia na realizację inwestycji. Prcedura ZRID-owska nadal jednak nie wystartowała…

W owym kwietniu wydawało się, że wszystko jest wreszcie na najlepszej drodze do rozpoczęcia przez wojewodę procedury wydania zgody na realizację inwestycji drogowej. Udało się bowiem dostarczyć wszystkie dokumenty, łącznie z pozytywną opinią Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, na którą trzeba było czekać wiele miesięcy.

W międzyczasie pojawiły się jednak kolejne przeszkody. – Konieczne było dokonanie zmian w projekcie ze względu na usytuowanie niektórych działek mieszkalnych w pobliżu obwodnicy. Udało nam się jednak dojść do porozumienia z właścicielami bez konieczności uzyskiwania odstępstw, co wiązałoby się z kolejnymi czasochłonnym procedurami – mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Oceniam, żeby może jeszcze w tym tygodniu wojewoda rozpocznie procedurę wydania ZRID-u, co może potrwać do trzech miesięcy i na tym etapie mogą pojawić się odwołania, ale tu już bezpośrednio wojewoda uznaje je za zasadne bądź nie. Dlatego też procedura nie powinna się przedłużyć – wyjaśnia grodziski włodarz. – Mając ZRID, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie będzie mógł ogłosić przetarg – dodaje.

3

Dodaj Komentarz

 • adamos

  Hahahha ;);) wystartuje z wielka pompa i festynem… poczekajcie bez goraczki… to jest ten as w rekawie ktory ma przekonac tydzien przes wyborami… bedzie wielki baner… mamy zgode na budowe obwodnicy…. nastepnego dnia po ew wygranych wyborach bedzie baner…. dziekuje za zaufanie z obwodnica zrobie co w mojej mocy a w mojej mocy sa ronda przy deweloperkach parki i swietlice…

  • Igor

   Masz rację.
   Niech sprawdzą prawidłowo wybudowane miejsca parkingowe przy Biedronce.
   W myśl nowych przepisów miejsce powinno mieć szerokość 2.5 m.
   A jak jest ? Kto odebrał?
   Na jakiej podstawie ?

   To jest Grodzisk. Tu panuje samowola i przyzwolenie władz.
   Władz oszukuje to i pozostali mogą.
   Władz oszukuje nas z ta obwodnicą już ponad 20 lat.
   Mieszkańcy narzekają a i tak ich wybierają.
   Coś to nie tak.

 • V

  Wybudują Obi w Milanówku, to może wtedy po dwóch latach od otwarcia, obwodnica zostanie wybudowana.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi