13 10 2017

Co z remontem nawierzchni przejazdów?

13.10.2017, godz.: 15:25
Co z remontem nawierzchni przejazdów?
Fot. GrodziskNews.pl

Warszawska Kolej Dojazdowa wciąż nie ma wykonawcy remontu nawierzchni przejazdów kolejowych. Dwa postępowania zostały unieważnione, teraz ogłoszono trzecie.

Pierwszy przetarg na remont nawierzchni siedmiu przejazdów kolejowych (w Opaczy, Michałowicach, Nowej Wsi Warszawskiej, Kaniach Helenowskich; dwie przeprawy w Otrębusach – na Natalińskiej i Przejazdowej oraz przejazd przy przystanku Podkowa Leśna Główna) został unieważniony bo nie zgłosił się żaden chętny. Spółka ogłosiła więc drugie postępowanie. Tym razem znalazł się chętny, ale złożył ofertę, która przekraczała o ponad 500 tys. zł szacowane koszty inwestycji.

Teraz wukadka ogłosiła trzeci przetarg i nie wiadomo czy znajdzie się chętny wykonać prace na satysfakcjonujących przewoźnika warunkach. Czy WKD jest w stanie dołożyć do inwestycji, czy może odłoży ją w czasie? – Najpierw musimy poczekać na rozstrzygnięcie tego postępowania. Jeżeli by się nie udało znaleźć wykonawcy, to zarząd podejmie decyzję, co dalej – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Przewoźnik chce, aby przejazdy były gotowe najpóźniej trzy miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi