04 10 2017

Co z milanowską komunikacją zastępczą? Sprawdzamy, co się zmieni(ło)

04.10.2017, godz.: 19:15
Co z milanowską komunikacją zastępczą? Sprawdzamy, co się zmieni(ło)
fot. Urząd Miasta Milanówka

Powracamy do poruszonej przez miesiące sprawy niezadowolenia mieszkańców Milanówka ze sposobu funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej. Milanowianie zarzucali włodarzom zbyt małe zaangażowanie w organizację sprawnego kursowania autobusów. Burmistrz Kwiatkowska odpierała zarzuty i zapowiedziała starania o poprawę sytuacji. Jak sytuacja wygląda dziś? Sprawdzamy.

Tamtą sprawę szczegółowo opisywaliśmy tutaj. Dziś natomiast postanowiliśmy sprawdzić, czy w ciągu miesiąca zaszły jakieś zmiany, czy podjęto wiążące decyzje z korzyścią dla milanowskich pasażerów.

Okazuje się, że coś drgnęło, choć na rozkładowe korekty trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. – Właśnie rozmawiałam z osobą odpowiedzialną za komunikację zastępczą i w rozmowie zapewniono mnie, że do 10 października otrzymamy nowy rozkład jazdy autobusowej komunikacji zastępczej i pociągów z Grodziska Maz., który będzie funkcjonował od 15 października – napisała na swoim profilu na Facebooku burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

Wcześniej, w wywiadzie dla milanowskiego biuletynu mówiła również o innych sprawach związanych z komunikacją zastępczą. – Wynegocjowałam, że ul. Królewska nie będzie wykorzystywana do obsługi autobusów komunikacji zastępczej i ruch zostanie puszczony ul. 3 Maja, mimo wcześniejszych sprzeciwów Kolei Mazowieckich, jak i powiatu grodziskiego, natomiast: w kierunku Grodziska Mazowieckiego autobusy komunikacji zastępczej pojadą następującymi ulicami: l komunikacja ZG Warszawa – Grodzisk Maz.: ul. Piłsudskiego – ul. Dębowa – ul. 3 Maja l komunikacja ZM Milanówek – Grodzisk Maz.: ul. Smoleńskiego (przez wiadukt w Milanówku) – ul. Dębowa – ul. 3 Maja. Przystanek autobusowy obu linii (ZM i ZG w kierunku Grodziska Maz.) postawimy przy ul. Dębowej między ul. Smoleńskiego i ul. Brzozową. Niestety również bez zatoki, bo nie ma jak jej utworzyć. Przystanek Prosta przy ul. Piłsudskiego zostanie zlikwidowany dla linii ZG i ZM przy targu. Na ul. Piłsudskiego przy Grabowej pozostanie przystanek jedynie dla linii ZG jadących wyłącznie w kierunku Warszawy. Na Dębowej będzie więc jeden wspólny przystanek w kierunku Grodziska – mówiła gospodyni Milanówka.

W dywizie dla biuletynu nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi dotyczą trasy komunikacji zastępczej przez autostradę. – Z Milanówka, zanim wyjedziemy na autostradę najlepszym autobusem, minie minimum 20 minut. Jesteśmy za to blisko pociągu jadącego z Grodziska Maz. skąd w 20 minut można dojechać do Warszawy, a więc od początku dążymy do tego, by właśnie na ten pociąg, jak najszybciej dowieźć mieszkańców Milanówka – powiedziała.  Dodała również, że miasto „zintensyfikuje ruch autobusów przez ul. Warszawską w kierunku WKD”.

My zaś będzie dalej obserwować rozwój sytuacji.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi