14 11 2017

Co z lodowiskiem dla Podkowy?

14.11.2017, godz.: 19:30
Co z lodowiskiem dla Podkowy?
fot. Pixabay

Od dłuższego czasu wiadomo, że  na początku grudnia wystartować mają sztucznie chłodzone lodowiska w Grodzisku i Milanówku. Swojej tafli nie uruchomi natomiast Podkowa Leśna. O przyczyny decyzji pytamy włodarzy.

Lodowisko w Podkowie po raz pierwszy zorganizowane zostało w zimie 2015 roku. Od początku cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców. Część z nich otwarcie przyznała, iż chcieli po prostu zobaczyć z jakim odbiorem wśród innych podkowian spotkał się pomysł zorganizowania sztucznego lodowiska. Rzeczywistość dość szybko pokazała, że idea ze ślizgawką była strzałem w dziesiątkę. Kolejne zimy Podkowa „spędziła” jednak bez lodowiska, gdyż okazywało się ono zbyt drogie.

Jako alternatywne rozwiązanie miasto-ogród organizowało dowóz mieszkańców, szczególnie najmłodszych, na tafle w sąsiednich gminach, a także na obiekt rozstawiony na Stadionie Narodowym.

– Tej zimy zamierzamy postawić na podobne rozwiązanie, ponieważ z licznych rozmów z mieszkańcami wiemy, że taka opcja przypadła im do gustu – mówi nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Zorganizujemy więc dowóz, jego uruchomienie planujemy na początek ferii – zapowiada.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi