05 01 2019

Co z budową nowego parkingu?

05.01.2019, godz.: 16:16
Co z budową nowego parkingu?
fot. Pixabay

Przy okazji wieści, iż w tegorocznym budżecie powiatu grodziskiego znalazło się pół miliona złotych nas budowę parkingu przy ul. Piasta 30 w Milanówku, automatycznie powróciły pytania, na jakim etapie są przygotowania do inwestycji. Okazuje się, iż poprawek wymaga inwentaryzacja zieleni, bez której nie można dokończyć spraw dokumentacyjnych.

Parking przy ul. Piasta jest w Milanówku potrzebny od dawna. Samochodów w mieście przybywa znacznie szybciej niż miejsc postojowych, tymczasem w tym rejonie znajduje się przychodnia lekarska, a to tym bardziej czyni zasadną potrzebę budowy parkingu. W porozumieniu ze starostwem powiatowym miejski samorząd zobowiązał się do przygotowania pełnej dokumentacji dla inwestycji, a na postawie opracowania starostwo wybuduje parking.

Ujęcie inwestycji w tegorocznym budżecie powiatu sugeruje, że parking powstanie w 2019 r., niemniej jednak na razie sprawa utknęła w trybach machiny proceduralnej. Na grudniowej sesji rady miejskiej burmistrz Piotr Remiszewski wyjaśniał, że miasto musi przeprowadzić zgodną z wymogami inwentaryzację drzew, aby móc dopiąć kwestie projektowe i dokumentacyjne.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi