13 02 2018

Co słychać w sprawie Szwedzkiej?

13.02.2018, godz.: 14:36
Co słychać w sprawie Szwedzkiej?
fot. GrodziskNews

Powracamy do tematu kompleksowej przebudowy ul. Szwedzkiej, bowiem od lipca – kiedy informowaliśmy, że sprawa znajduje się wreszcie na właściwych torach – niewiele się zmieniło. Urzędnicy twierdzą, że tylko pozornie nic się nie dzieje, bowiem mają już pozwolenie na budowę, ale zanim ruszą roboty drogowe, swoje prace muszą wykonać energetycy.

Sprawa remontu Szwedzkiej ciągnie się od dłuższego czasu. Powód? Trudne i wielomiesięczne negocjacje w sprawie wykupu gruntów pod poszerzenie, w których wreszcie udało się osiągnąć kompromis. Opracowano Dokumentację projektowo-kosztorysową, która obejmie budowę jezdni o szerokości 5,5 m, wygodnej ścieżki pieszo-rowerowej oraz odwodnienia drogi.

Magistrat otrzymał już także zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Pozostaje więc pytanie, kiedy ruszy przebudowa. – Pod względem formalnym jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu, mamy ZRID i dokumentację wykonawczą. Musimy jednak poczekać, aż prace przy przebudowie swoich podziemnych instalacji przeprowadzi zakład energetyczny – mówi nam Stanisław Olkowski, szef Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku. – Myślę, że mniej więcej w połowie roku będziemy mogli ruszyć z przebudową – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi