03 01 2018

Co słychać w sprawie Jeleniej? My już wiemy

03.01.2018, godz.: 19:03
Co słychać w sprawie Jeleniej? My już wiemy
fot. Archiwum/arturtusinski-podkowa.pl

Do końca lutego ma być gotowy projekt kompleksowego zagospodarowania działek przy ul. Jeleniej w Podkowie Leśnej. Dzięki inwestycji teren znacznie zyska nie tylko na estetyczności, lecz także funkcjonalności.

Nieruchomości są własnością miasta, mają łączną powierzchnię ponad 3 tys. mkw. i obecnie pełnią funkcje składowiska, które negatywnie wpływa na estetykę tej części miasta ogrodu. O uporządkowanie terenu znajdującego się naprzeciwko przychodni niejednokrotnie apelowali mieszkańcy. Odbyły się konsultacje społeczne, na ich podstawie powstała zaś koncepcja zagospodarowania terenu na Jeleniej, która stała się z kolei podstawą do stworzenia docelowego projektu inwestycji.

Burmistrz Artur Tusiński w rozmowie z nami przewiduje, że dokumentacja będzie gotowa w ciągu kilku tygodni. – Oceniamy, że do końca lutego dostaniemy od wykonawcy gotowy projekt i wówczas będziemy myśleć nad rozpoczęciem inwestycji. Chciałbym, aby wbicie pierwszej łopaty nastąpiło jeszcze w tym roku, ale to będzie zależało od możliwości finansowych: czy uda się pozyskać środki zewnętrzne – wyjaśnia podkowiański włodarz.

Na pewno natomiast wiadomo, co powstanie w ramach inwestycji. Na terenie przy Jeleniej znajdą się strefa aktywności sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców, do której dochodzić będzie ścieżka rowerowa. W nowo wybudowanym budynku miasto zorganizuje nowoczesne archiwum i ewidencję dokumentów. Część obiektu będzie przeznaczona pod pomieszczenia techniczno-gospodarcze na potrzeby służb miejskich, część zaś do celów wystawienniczych, np. do organizacji zajęć integracyjnych i aktywizacyjnych dla mieszkańców lub na potrzeby organizacji pozarządowych. Na dachu budynku pojawi się z kolei strefa, w której będzie można organizować m.in. seanse kina letniego. Z punktu widzenia mieszkańców przydatna może być informacja, że przed budynkiem zostanie zainstalowana toaleta publiczna.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi