11 07 2018

Co słychać na budowie Parku Piłsudskiego?

11.07.2018, godz.: 14:22
Co słychać na budowie Parku Piłsudskiego?

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac przy budowie Parku Piłsudskiego w Grodzisku postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają postępy inwestycji. Według zapewnień urzędników, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Prace przy budowie obiektu ruszyły – po długotrwałym biurokratycznym klinczu – w kwietniu tego roku. P ark ma powstaje po obydwu stronach ulicy Piłsudskiego. Od północy teren inwestycji graniczy z ulicą Limanowskiego i terenami będącymi w użytkowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej, od wschodu z kompleksem zabudowy mieszkaniowo-usługowej „Osiedle Bałtycka”, od południa z ulicą Bałtycką, a od zachodu z rzeką Mrowną. W centralnym punkcie obiektu zaprojektowany został okrągły sensoryczny ogród żwirowo-kamienisty. Na makiecie znalazły się też kuliste rzeźby uformowane ze skał. W sąsiedztwie głównej części parku powstanie mniejszy ogród różany. Od strony ulicy pojawi się natomiast siłownia plenerowa. Na terenie przy ul. Piłsudskiego wybudowane zostaną ponadto wielorodzinne budki lęgowe dla ptaków, będzie też mnóstwo zieleni. Pojawią się również utwardzone miejsca postojowe, a stary plac zabaw zostanie zastąpiony nowym. Inwestycja obejmie również remont oświetlenia zewnętrznego polegający na wymianie oświetlenia drogowego i rozbudowie oświetlenia parkowego.

Część rozwiązań zawartych w projekcie możemy już ocenić w praktyce, m.in. mozaikowe alejki, elementy okrągłego placu, na którym znajdować się będzie centralna część parku, a także kuliste rzeźby uformowane ze skał. Pracy do wykonania zostało jednak jeszcze sporo, ponieważ planowany termin oddania parku do użytku to początek przyszłego roku.

– Na szczęście wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Nie dosięgają nas opóźnienia wynikające często z przedłużającego się oczekiwania na materiały budowlane. Jest tak pewnie między innymi, dlatego, że do parku potrzebujemy głównie specjalnych materiałów ozdobnych, a nie produkowanych przemysłowo – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

Na dziś postęp prac wygląda tak…

fot. GrodziskNews

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi