12 06 2018

Co dalej z organizacją ruchu na Cichej? Jest propozycja zmiany

12.06.2018, godz.: 19:27
Co dalej z organizacją ruchu na Cichej? Jest propozycja zmiany
fot. GrodziskNews

Powracamy do tematu problematycznego parkowania na ul. Cichej w Grodzisku.  Urzędnicy od dawna znają sprawę, ale w ich ocenie nie ma dla niej w pełni dobrego rozwiązania. Dlatego zaprosiliśmy czytelników do dyskusji i przekazywania propozycji, jak poradzić sobie z tym kłopotem. Jedna z sugestii jest zdaniem grodziskich urzędników szczególnie warta przeanalizowania.

Przypomnijmy, że chodzi o licznie zaparkowane samochody na chodnikach, a nawet na jezdni w taki sposób, że trudno jest tam przejechać dwu pojazdom, mimo iż to droga dwukierunkowa. W opinii urzędników bardzo trudno znaleźć rozwiązanie, które satysfakcjonowałoby wszystkich. – Teoretycznie więc moglibyśmy wymalować linię wyznaczającą oś jezdni dwukierunkowej wówczas parkowanie w ciągu ulicy tak, jak to wygląda obecnie byłoby wykroczeniem surowo karanym mandatami. Wtedy ucieszyliby się kierowcy narzekający na ciasnotę, ale z drugiej strony podniosłyby się pewnie głosy sprzeciwu okolicznych mieszkańców wsparte pewnie przez radnych z regionu, mówiące, iż jest to złe rozwiązanie – mówił w rozmowie z nami Leszek Szczepaniak, szef wydziału zarządzania drogami gminnymi w Grodzisku.

Zapewnił jednocześnie, że magistrat jest otwarty na rozsądne rozwiązania. Wśród czytelników pojawiały się różne propozycje. Jak przyznał Szczepaniak, jedna z nich wydaje się naprawdę logiczna i warta zastanowienia. Chodzi mianowicie o ustawienie zakazu postoju w godzinach od 7.00 do 17.00. – To rozsądna propozycja uwzględniająca potrzeby mieszkańców tamtejszych bloków, którzy po powrocie z pracy mogliby swobodnie parkować. Natomiast w ciągu dnia taki zakaz ukróciłby parkowanie „na chwilę” – mówi Szczepaniak. – Zlecimy zaprojektowanie takiej organizacji ruchu i poprosimy o opinie powiatowy wydział komunikacji. Jeśli da na to zielone światło, być może wdrożymy takie rozwiązanie, popierając to wcześniejszymi konsultacjami. Druga opcja jest taka, że wprowadzimy nową organizację ruchu i będziemy obserwować, czy się przyjmie – dodaje.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Ja mam jeszcze lepsza propozycje i chyba sie powinna wszystkim spodobac…. jak znajdziecie poprzedni art ktory tego dotyczy to jest tam ktos kto zaproponowal ten czasowy zakaz postoju. Z racji z tego ze „zwykla” osoba postronna po przeczytaniu art dala pomysl na rozwiazanie tego problemu a ” panstwo pierdzistolki ze starzem pracy czwsto tyle ile benio ” nie wiedziacy co zrobic wprost mowiacych ze sie nie da i jest to nie dorozwiazana nalezy dyscyplunarnie zwolnic za niedopelnienie obowiazkow a olkowskiego w 1 kolejnosci a ta osobe obsadzic na tym stanowisku….skoro potrafila 1 zdaniem rozwiazac problem to chyba czas panie olkowski isc na emeryture tzn usiasc w fotelu i brac tylko to co sie nalezy czyli ww emeryture i dac prace ludziom madrym i mlodym

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi