04 07 2018

Chodnik na Brwinowskiej coraz bliżej

04.07.2018, godz.: 09:56
Chodnik na Brwinowskiej coraz bliżej
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Dobiega końca budowa fragmentu brakującego chodnika na ulicy Brwinowskiej należącej do powiatu grodziskiego, pomiędzy ulicą Orlą a Sokolą w Podkowie Leśnej. Oznacza to zarazem koniec z przechodzeniem wprost przez rów melioracyjny.

Przypomnijmy bowiem, że dotychczas mieszkańcy korzystający z tego przejścia dla pieszych z jezdni wychodzili prosto na rów melioracyjny. Dlaczego? Chodnik był tylko po jednej stronie drogi. Dzięki wspólnym staraniom Podkowy oraz powiatowych drogowców, stosunkowo niedużym kosztem przystąpiono do budowy trotuaru, który przykrywa rów.

Inwestycję prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg. Chodnik o szerokości 1,5 m przykryje rów odwadniający, będzie wykonany z kostki, tak jak pozostała część chodnika na ulicy Brwinowskiej. Zostanie wykonany zjazd do posesji, dreny odwadniające, studnie kanalizacyjne, rów zostanie pogłębiony i oczyszczony. Dzięki dobrej współpracy zostały jeszcze przeprowadzone prace na rowie biegnącym do trasy 719 – wylicza szczegóły przedsięwzięcia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Na razie roboty wyglądają tak…

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi