10 06 2018

Chcieli oszukać fiskusa na 900 tys. zł

10.06.2018, godz.: 13:11
Chcieli oszukać fiskusa na 900 tys. zł
Fot. mazowieckie.kas.gov.pl

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi skontrolowali dwa sklepy i magazyny w Wólce Kosowskiej. Znaleźli m.in. nierzetelne faktury, które dowodziły oszustw podatkowych. Dzięki tym dokumentom firmy miały zapłacić o około 900 tys. zł mniejszy podatek.

Podczas przeszukania wspomnianych boksów handlowych w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze znaleźli 160,5 tys. zł w gotówce, a także papierowe   i elektroniczne dowody oszustw podatkowych w tym nierzetelne faktury, dowody wprowadzania do obrotu importowanego na tzw. „słupy” towaru z Chin, co potwierdza unikanie zobowiązań z tytułu podatku VAT.

Ponadto funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu znaleźli tam dokument wskazujące na to, iż spółki te prowadziły nierzetelnie księgi od 2016 r. Firmy te m.in. zawyżały wartość naliczanego podatku VAT z tytułu zakupionych wyrobów odzieżowych produkowanych w Chinach.

– Przeciwko prezesom zarządu skontrolowanych firm, obywatelom Chin,   sporządzono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych zagrożonych karą grzywny lub pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do 8 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, ale wartość szacowanych strat dla   Skarbu Państwa może znacznie wzrosnąć po analizie całości ujawnionego materiału dowodowego – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Fot. mazowieckie.kas.gov.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi